SeoForum.yetkinforum.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap

Şifremi unuttum

Reklam Alanı
Posta Damga Mühürü Yapımı ( Resimli Anlatım ) 1318

Posta Damga Mühürü Yapımı ( Resimli Anlatım )

Posta Damga Mühürü Yapımı ( Resimli Anlatım ) Empty Posta Damga Mühürü Yapımı ( Resimli Anlatım )

Mesaj tarafından Misafir 03.08.10 13:51

Posta Damga Mühürü Yapımı ( Resimli Anlatım ) TutoSeal01Ilk olarak yeni bir döküman açalim ve yeni bir Layer açip yanda gördügünüz gibi ana hatlariyla mührümüzü
Posta Damga Mühürü Yapımı ( Resimli Anlatım ) ToolPen Pen Tool yardimi ile vektörel olarak çizelim.

Simdi Posta Damga Mühürü Yapımı ( Resimli Anlatım ) ToolBrush Brush Tool ayarlarini yapip Paths Paletinden vektörel çizimi hayata geçirecegiz. Vektörel çiziminizin ölçüsüne uygun bir çap seçin. Ben 5 pixel olan brush ucunu sectim.
Posta Damga Mühürü Yapımı ( Resimli Anlatım ) TutoSeal02
Paths Paletine geçerek "Work Path" Layer'da Sag klik>Stroke Path... daha sonrada gelen kutucukta Brush seçerek OK diyelim.
Posta Damga Mühürü Yapımı ( Resimli Anlatım ) TutoSeal03 Altta görülen sekli elde ettik.
Posta Damga Mühürü Yapımı ( Resimli Anlatım ) TutoSeal04

Posta Damga Mühürü Yapımı ( Resimli Anlatım ) ToolHorizontalType Type Tool ile Posta Damga Mühürü Yapımı ( Resimli Anlatım ) ToolWarpedText WarpedText özelliklerinden de yararlanarak mühürümüzde bulunmasini istedigimiz yazilari yerlestirelim.
Posta Damga Mühürü Yapımı ( Resimli Anlatım ) TutoSeal05

Posta Damga Mühürü Yapımı ( Resimli Anlatım ) TutoSeal06

Su andaki Layer Paleti görünümü:
Background : Beyaz zemin.
Layer 1 : Muhur cizgileri
T Layerlar : Her bir yazi icin ayri ayri Layer olmak uzere yazilarin Muhur icine yerlestirilmesi.
Layer 2 : Muhur icindeki minik yildizlar.
Yandaki sekilde goruldugu gibi Layerlari birbirine baglayip Elma+E tuslarina basarak Layer 1'de toplayalim butun cizimi. Muhurumuz kalip olarak hazir artik.

Posta Damga Mühürü Yapımı ( Resimli Anlatım ) TutoSeal07Background Layer'a gelelim ve Filter>Noise>Add Noise...
200/Gaussian/Monochr.
Klik > OK.
Daha sonra hala Background Layer'da iken Layer 1'e Elma+Klik yaparak kalip olarak muhur alanini seçili hale getirelim ve Elma+J yapalim. (Yeni layer olustu: Layer 2)
Posta Damga Mühürü Yapımı ( Resimli Anlatım ) TutoSeal08

Posta Damga Mühürü Yapımı ( Resimli Anlatım ) TutoSeal09

Background Layer'i tekrar beyaz renkle dolduralim

Layer 1'i gorunmez yapalim.
Layer 2'yi aktif hale getirelim.

Select>Color Range...
Highlights/Selection/None
Klik OK.
Delete tusuna basarak sectigimiz beyaz alanlarida silelim.

Image>Adjustment>Hue/Satuation... (Elma+U)
Posta Damga Mühürü Yapımı ( Resimli Anlatım ) TutoSeal11

Klik OK. Mühürümüz hazir. Dilerseniz Background Layer'i görünmez yaparak Layer 2 seçili iken
Edit>Define Brush Preset...
diyerek, bunu dilediginiz zaman
kullanabileceginiz bir kase haline getirebilirsiniz.

Eger kase olarak kullanacaksaniz Photoshop'u kapatmadan önce
Save Brushes... demeyi unutmayin!
Posta Damga Mühürü Yapımı ( Resimli Anlatım ) TutoSeal10

Hazırlayan Selçuk ACAR
Alıntıdır !
Misafir
Misafir

- Similar topics