Giriş yap

Şifremi unuttum

Reklam Alanı

Need For Speed Underground 1

Aşağa gitmek

. Need For Speed Underground 1

Mesaj tarafından Admin Bir 29.10.09 17:07


Crack : [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

İşletim Sistemi: Windows 98, ME, 2000, XP
İşlemci: 1 GHZ
RAM: 256 MB
DirectX 9x
HDD: 2 GB
8X Cd sürücü
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]


Son zamanlarda çıkan oyunlara ne biz dayanabiliyoruz ne de bilgisayarlar. Ne oyunlar çıktı şu son günlerde. Hala da çıkmaya devam ediyor ve bir süre daha da edecek gibi. Birkaç gün önce çıkan NFS serisinin son harikası Underground, pek de hızlı çıktı. Daha ilk günlerden satış rekorları kıran oyun için, hemen her oyun sitesi yüksek puanlar vermekte.

Daha önceki NFS oyunları, bu oyun kadar popüler olamamıştı hatta NFS"nin eski tadını vermediği konusunda söylentiler çıkmıştı. Underground ile bu düşüncelerin hepsi silinecek. Hiç zaman kaybetmeden, hemen oyunun incelemesine geçelim isterseniz.

Oyun 2 CD. İlk diskte oyun için gerekli dosyalar, diğer diskte ise genelde müzikle alakalı parçalar var. Bu yüzden oyunda müzikleri duymak için 2. diskin takılı olması gerekiyor. Oyun gayet radikal bir açılışla başlıyor. Ardından ana menüye atılıyorsunuz. Hemen ayarları yapın derim çünkü bu ayarlar oyunun kalbi. Detay seviyesine göre oyun çok değişiyor. Düşük detay ile yüksek detay arasında öyle bir görüntü farkı var ki, ne ben anlatayım ne de siz sorun.

Oyunda her zaman olduğu gibi tekli yarış seçenekleri mevcut. Bu seçenekler, kariyer modunda ilerledikçe açılıyor ve daha sonra pratik amaçlı oynamanızı sağlıyor tüm bölümleri. Ama asıl mod underground modu. Bu modda çaylak bir yarışçı olarak başladığınız kariyerinizde ilerliyorsunuz. İlk başladığınız zaman hemen bir yarışta buluyorsunuz kendinizi. Ardından size bir araba seçtiriyorlar. Bu araba ileride değişebilir tabi ama sıfırdan başlayıp da bir canavara dönüştürmeye çalışıyorsunuz arabanızı.

Oyunda birbirinden eğlenceli yarışma seçenekleri var. Bunların sırasını kısmen siz belirliyorsunuz. Yarışlardan ilki circuit modu. Bildiğimiz tura dayalı yarışlar. Sprint, bir noktadan diğerine gitmeye çalıştığınız bir mod. Knockout, her tur sonuncu olanın elendiği bir mod. Drift, arabayı patinaj yaptırarak puan kazanmanız gereken bir mod. Drag ise, en popüler mod, kalkış yarışı yani. Ama öyle düz yolda değil, engellere karşı.

Oyun öyle alelade bir yarış da değil. Öyle renkli öyle güzel ki, başından kalkamıyorsunuz. Biz ilk aldığımız gün sabaha kadar başından kalkamadık. Toplam 111 yarış vardı sanırım, şu anda 40 falandır herhalde olduğumuz yer. Bu 111 yarış boyunca arabanızı güncelliyorsunuz, iddialara giriyorsunuz. Bazen bölüm aralarında birisinin teklifi üzerine özel yarışlar da yapabiliyorsunuz. Yani her an şaşırmanız olası. Araya giren video görüntülerle de oyuna film havası verilmiş. The Fast and the Furious filminden etkilenmiş film. Zaten intro video"su da bunu gösteriyor. Özellikle de sonundaki köprüden zıplama sahnesi direk filmden esinlenilmiş.

Arabayı yükseltmekten bahsetmiştim. Bu hemn görünüm hem de performans anlamına geliyor. Görünüm bölümünde boya, yazı, desen gibi değişiklikler ve aksesuarlar alabiliyorsunuz. Bu aksesuarlar yol tutuşunu falan etkilediğinden, performansda da etkisi oluyor. Performans yükseltmelerinde ise, motor, vites, turbo, çip, NOS gibi seçenekleriniz oluyor. Tabi bunlar gerçek markalara göre bölünmüş, her markanın altında da birbirinden değişik modeller bulunmakta. Kısaca, seçeneğiniz çok.

bu güncellemeler düşükten yükseğe göre de sınıflandırılmış durumda. Sreet Class, Pro Class gibi sınıflar var. Bunlar oyunda ilerledikçe açılıyor. Tabi sadece ilerlemek değil, başarılı olmanız da gerekiyor. Başarı derken, oyunda reputation denen bir olay da var. Kullandığınız parçaların kalitesi ve markasına göre, çevreye hava atma kapasiteniz de artıyor. Saygınlık arttıkça daha bir tercih edilir oluyorsunuz müsabakalar için.


Grafikler, anlatmak istediğim en önemli şeylerden biri. Grafikler muhteşem. şimdiye kadar gördüğüm en iyi grafiklere sahip yarış oyunu dersem hata yapmam. Daha önce de birçok oyun için söylemiştim bunu ama artık çıta daha da yükseldi. Arabaların modellemeleri çok detaylı. Parlamaları ve çevreyi aynen yansıtmaları da cabası. Çevre grafikleri son haddinde. Heryer ışıl ışıl. Neon lambalar, reklamlar falan çok detaylılar. Ayrıca yol da parlak olmuş ve yoldaki sular, çevreyi gerçek zamanlı yansıtabiliyor.

Oyunda bulanıklaştırma efekti de kullanılmış. Yani hız duygusunu göstermesi için blur efekti kullanılmış. Bu efekt oyuna renk katan bir özellik. NOS kullanırken de abartılı bir bulanıklık görüyorsunuz. Arabaların hasar almaması bir kusur sayılabilir ama bu arcade bir oyun olduğundan ve markalı arabalar kullanıldığından, lisans anlaşmaları gereği, arabaların hasar almasını bekleyemezdik. Ama emin olabilirsiniz, kaza sahneleri falan çok gerçekçi yapılmış. Zıplama gibi olaylar da ayrı bir kamera açısından görüntüleniyor.

Ses efektleri de süper. Bir kere arabalar modifiye edildikçe, seslerinden direk belli oluyor. Motor sesleri çok gerçekçi. Müzikler zaten 30 tane falan ve popüler kişilerden seçilmiş. Menülerde zenciler hakimken, yarış esnasında punk parçalar duyacaksınız. Tabi bunu değiştirmeniz de mümkün. Sesler de hız duygusuna katkıda bulunuyorlar ayrıca. Direklerin arasından geçerken, Matrix"deki tekme efekti gibi sesleri ard arda duyuyorsunuz ve direk gaza geliyorsunuz. Ben geldim, oradan biliyorum. Ara sokaklardaki ve tünellerdeki yankılardan da bahsetmeye gerek yok herhalde. Tabi bunlar için de EAX destekli bir ses kartının gerekli olduğunu zaten biliyorsunuzdur.

Gelelim sistem ihtiyacına. Oyunun çalışması için kesinlikle sağlam bir sisteme ihtiyaç var. 1Ghz bir işlemci ve Geforce 2 MX bir ekran kartında çalışır ama yukarıda bahsettiğim hiçbir grafik efektini göremezsiniz. DirectX 8 destekli bir ekran kartınız olması lazım bu efektleri görmek için. Umarım bazı akıllılar MX kartlarla efektleri gördüğünü söyleyip milletin kafasını bulandırmaz. Mümkün olduğunca bu mesajları yayınlamamaya çalışıyorum ama bazen gözden de kaçabiliyor. Neyse.. Dediğim gibi, Geforce 4 Ti 4200 mesela, bu efektleri görmek için yeterli. Ama tam detay seviyesinde düzgün bir performansda oynamak için yeterli gelmiyor. Üzücü bir sonuç ama gerçek. Hatta 256Mb RAM bile bazı takılmalara sebep oluyor. O yüzden, işlemci gücünden öte, RAM ve ekran kartınızın iyi olması gerekiyor.

Rakiplerin yapay zekasından bahsetmesek olmaz. Oyunda bir yarışa başlamadan önce, size zorluk seçenekleri sunuluyor. Bu seçeneklere göre, para miktarı da değişiyor tabi. Genelde rakip zekası aynı kalıyor ama trafik yoğunluğu değişebiliyor. Zor modda sağdan soldan arabalar fırlayabiliyor yolunuza. Ama genel yapay zeka güzel. Rakip sizi sıkıştırabiliyor, önünüzden gidiyor veya tam siz onu geçerken o size çarpıp ayrı bir yola kaçabiliyor. Ayrı bir yol demişken, oyunda çeşitli kısa yollar var. Kullanmanızı tavsiye ediyorum.

Bu oyunu tüm araba yarışı severlere tavsiye ediyorum. Çünkü NFS: Underground, şimdiye kadar çıkmış en iyi NFS ve kısa bir zamanda en iyi araba yarışı olacaktır. Bana göre öyle de, bunun resmi makamlar tarafından onaylanması da gerekiyor Bu nedenle, siz gidin oyununuzu alın. Hatta mümkünse orjinal alın ki, diğer özelliklerinden de faydalanın. Ülkeye de katkınız olur, şirkete de. Diğer oyunların da orjinallerinin önünü açmış olursunuz. Oyunun orjinali sayesinde, hararetli online oyunlar oynayabilirsiniz. Bunu da son olarak belirteyim.

Hadi bana eyvallah. Arabayı finish"in yanına çekmiştim, dörtlüleri yakmamışım. Polis götürür şimdi. Zaten yarış da birazdan başlayacak, çaktırmadan katılayım ben de. Ha, bakın hemen sağdaki hatun ne kadar güzel değil mi? Benden size kıyak Oyunda kullanılan kızlardan biri. Kendisini değil, 01010101011 versiyonunu göreceksiniz ama


Oyun Hileleri:
Ana menüdeki "Statistics" ekranına girdikten sonra Delete veya Backspace tuşlarından birine basarak ana menüye dönün. Ardından aşağıdaki hile kodlarını girin:

gimmesomecircuits - Kilitli yarış parkurlarını açar
gimmesomesprints - Kilitli sürat parkurlarını açar
gimmesomedrag - Kilitli drag parkurlarını açar
driftdriftbaby - Kilitli drift parkurlarını açar
needmylostprophets - Lost Prophets'ı açar
havyamystikal - Mystikal'ı açar
gimmeppablo - Petey Pablo'yu açar
gotcharobzombie - Rob Zombie'yi açar
allmylvloneparts - Level 1 upgrade'lerini açar
allmylvl2parts - Level 2 upgrade'lerini açar
slidingwithstyle - Her modda drift'i açar


Araç kodları:

119focus
893neon
899eclipse
371impreza
222lancer
922sentra
667tiburon
334mygolf
77peugeot
777rx7
350350z
111skyline
221miata
2000s2000
889civic
228supra
240240sx
342integra
239celica
973rsx777


Ana menüden "Statistics" bölümüne girin. Backspace veya Delete tuşuna basarak ana menüye geri dönün. Ardından aşağıdaki hile kodlarını girin:

gimmesomecircuits - Kilitli pistleri açar
gimmesomesprints - Kilitli sprint pistlerini açar
gimmesomedrag - Kilitli drag pistlerini açar
gimmeppablo - Petey Pablo
gotcharobzombie - Rob Zombie
havyamystikal - Mystikal
needmylostprophets - Lost Prophets
slidingwithstyle - Drift fiziklerini tüm modellerde açar
allmylvloneparts - 1. derece performans parçalarını açar
allmylvl2parts - 2. derece performans parçalarını açar
seemylvl2parts - Aero parçalarını açar (2. derece)

Kilitli arabaların hile kodları:
119focus - Focus
893neon - Neon
899eclipse - Eclipse
371impreza - Impreza
222lancer - Lancer
922sentra - Sentra
667tiburon - Tiburon
334mygolf - Mygolf
77peugeot - Peugeot
777rx7 - RX7
350350z - 350Z
111skyline - Skyline
221miata - Miata
973rsx777 - RSX
239celica - Celica
342integra - Integra
240240sx - 240SX
228supra - Supra
889civic - Civic
2000s2000 -S2000


İpucu
Jant boyutunu değiştirmek:
Bu hile, istediğiniz jantı istediğiniz araca monte edebilmenizi sağlar.
Herhangi beğendiğiniz bir jantı arabanıza yükleyin. Daha sonra arabanızdaki janttan büyük ya da küçük çerçeve kullanan bir araba ile arabanızı takas edin. Tekrar jant yükleme menüsüne gelin ve önceki arabanıza yüklediğiniz jantın aynısını yeni arabanıza yükleyin. Size aynı jantı tekrar yüklemek isteyip istemediğinizi soracaktır. Evet olarak yanıtlayın. Bu işlemden sonra arabanızdaki jantlar artık izin verilen boyuttan daha büyük hale gelecektir.


Rakibi saf dışı bırakmak:
Rakibiniz önünüzde iken aracınız ile rakibinizin arka tamponuna yaklaşın. Çarpma esnasında nitroyu aktif hale getirin. Rakibiniz spin atıp yarıştan düşecektir.


Drift yarışlarında 360 derece dönmek:
Aracınız ile drift yarışlarında 360 derece dönerek ekstra puan alabilirsiniz. Bunun için bir yöne basılı tutarken gaz ve el frenine basın. Tuşlara bastıktan bir saniye sonra el frenini bırakın.

Rapidshare :
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Netload:
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
avatar
Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 917
Kayıt tarihi : 20/10/09
Yaş : 27
Nerden Nerden : Kocaeli
Cinsiyet : Erkek

Ticaret
Ticaret Ticaret: 27

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz